Uğur Mumcu Özgürlük Parkı

2000 yılından itibaren müşterilerine hizmet vermeye başlayan mekan, Yılmaz AKÇAOĞLU tarafından işletilmektedir. Özgürlük Parkı, Hacıbektaş Müzesi’ne 100 m uzaklıktadır ve Hacıbektaş Kültür Merkezi’nin üst tarafında yer almaktadır.

Uğur Mumcu Özgürlük Parkı; 16 Ağustos Hacı Bektaş Veli’yi Anma Törenleri ve Kültür-Sanat Etkinlikleri çerçevesinde zaman zaman panellere, sunumlara ve küçük çaplı konserlere ev sahipliği yapmıştır. İlhan SELÇUK, Fikret OTYAM, Arif Sağ, Musa EROĞLU, Özlem ÖZDİL ve Mustafa BALBAY gibi birçok sanatçıyı, siyasetçiyi ve TEMA Vakfı’nı ağırlamış, birçok panel ve söyleşilerin yapılmasına ev sahipliği yapmıştır.

“ Mutfağında Izgara et ve tavuk, et-tavuk şiş, pirzola, adana ve tava çeşitleri de (kiremit tava) olan mekan, köftesi, sac tavası ve meze çeşitleri ile iddialıdır.”

Kahvaltı&Serpme kahvaltı seçeneği de olan mekan, Türk kahvesi ve diğer kahve çeşitleri, çay&bitki çayları, semaverde çay, tost, hamburger, menemen, gözleme çeşitleri ve isteğe göre yapılan yöresel yemekleri ile zengin bir menüye sahiptir. Mercimek çorbası ve yoğurtlu çorbası da her gün menüsünde yer alan mekanda ayrıca yaş pasta ve dondurma çeşitleri de bulunmaktadır.

“Uğurcu Mumcu Özgürlük Parkı’na, içeceklerin mekandan alınması koşuluyla yiyeceklerinizi getirip yiyebilirsiniz!”

Uğur Mumcu Özgürlük Parkı, sadece Hacıbektaş’ta değil Kapadokya bölgesinde de park olarak hizmet veren en geniş mekana sahip işletmelerden biri olup, kapalı ve açık mekanda hizmet vermektedir.

“Uğur Mumcu Özgürlük Parkı, Yaz Döneminde (06.00-24.00 ) / Kış Döneminde ( 09.00-22.00) saatleri arasında hizmet vermektedir.”

Kapalı mekanda yaklaşık 100-150 kişiyi ağırlayabilen mekan, açık mekanda 16 adet çardağı ile yaklaşık 300-500 kişiye hizmet verebilmektedir. Açık alan bahçe bölümü size doğanın içindeymiş gibi bir ortamı sunduğu gibi çocuklara yönelik oyun alanına ve küçük bir yürüyüş parkuruna sahip olmasıyla da farklılık yaratmaktadır.

“Mekanda kitap, dergi okuyabilir! Satranç, tavla vb. gibi oyunları oynayabilir, sınırsız WİFİ hizmetinden yararlanabilirsiniz!”

Mekan, paket servis hizmeti vermektedir. Alkollü içecek hizmeti de bulunan mekan; söz, kına, nişan ve doğum günü gibi özel kutlamalara, yemekli toplantılara ve küçük çaplı panel ve konferanslarının yapılmasına uygundur. Mekanda isteğe göre bazı günler canlı müzik yapılmaktadır.

 “Uğur Mumcu Özgürlük Parkı, Foursquare’den 7,1 yıldız almıştır.”

“Uğur Mumcu Özgürlük Parkı Instagram hesabı: ugurmumcuozgurlukparki1/ Facebook hesabı: Uğur Mumcu Özgürlük Parkı / Google hesabı: Uğur Mumcu Özgürlük Parkı”

İşletme Sahibi: Yılmaz AKÇAOĞLU

Gsm No: 05069947565

Adres: Bala mah. Aşık Mahsuni Şerif Cad. Hacıbektaş Müzesi üstü No: 1 A HACIBEKTAŞ / NEVŞEHİR