Cevizaltı Yüzme Havuzu

2005 yılından itibaren müşterilerine hizmet vermeye başlayan mekan,  Taki ÇELİK tarafından işletilmektedir. Cevizaltı Yüzme Havuzu, Hacıbektaş Müzesi’ne 3 km uzaklıktadır. Mekan, Yabanlı Çiftliği sınırlarında Kırşehir-Ankara yolu üzerinde, yoldan 1 km içerde bulunmaktadır.

“Mutfağında Izgara et ve tavuk, et-tavuk şiş, pirzola, tava çeşitleri de (kiremit tava) olan mekan, köftesi, sac kavurma ve balık çeşitleri ile iddialıdır.”

Kahvaltı seçeneği de olan mekan, Türk kahvesi ve diğer kahve çeşitleri, çay&bitki çayları, semaverde çay, tost, hamburger, meze çeşitleri ve alkollü içki seçeneği ile zengin bir menüye sahiptir. Mekanın, grup indirimi bulunmaktadır.

“Mekan, nargile&cafe hizmeti ve taksi hizmeti vermektedir.”

Mekanın yüzme havuzu 15×25 m (375m2) ölçülerinde olup, oldukça hijyenik bir havuzdur. Her gün düzenli olarak temizliği yapılan havuzun bakteri açısından analiz verileri dünya standartları ölçüsündedir. Ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından da düzenli olarak kontrolleri yapılan havuz, 5 yıldızlı otellerde bulunan havuz konforunu sağlamaktadır.

“Cevizaltı Yüzme Havuzu, yıl içerisinde HAZİRAN-EKİM döneminde hizmet vermektedir. Hafta içi 11.00-22.00 saatleri arasında açık olan mekan, hafta sonları 11.00-23.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.”

Mekana, havuz keyfini çıkarmak için gelenlerin yanı sıra burada bulunan “ANIT CEVİZ AĞACI”nı görmek için gelenler de bulunmaktadır. Oldukça görkemli olan ceviz ağacı ülkemizdeki en büyük ceviz ağaçlarından birisi olma özelliğini taşımaktadır. Yıl içerisinde yaklaşık 20-30 bin ziyaretçisi ve müşterisi olan mekan, Kapadokya Bölgesi’ndeki en farklı mekanlardan birisi olma özelliğini taşımaktadır.

Cevizaltı Yüzme Havuzu (ücretli) şezlong, şemsiye, mayo ve şort hizmeti vermektedir. Bununla birlikte yüzmek istemeyenlerin oturacağı kapalı ve açık mekan bölümleri de bulunmaktadır. Mekan; söz, kına, nişan ve doğum günü gibi özel kutlamaların yapılmasına, fasıl muhabbetlerine uygundur. Mekanda isteğe göre bazı günler canlı müzik yapılmaktadır.

İşletme Sahibi: Taki ÇELİK

Gsm No: 03844413684

Adres: Zir mah. Yabanlı Çiftliği HACIBEKTAŞ