Yemekçim

2021 yılında açılmış olan çok yeni bir mekandır. İşletmeciliği Duygu&Murat YAVUZ tarafından yapılan mekan, Sabancı Öğretmenevi yanında hizmet vermektedir. Yemekçim, Hacıbektaş Müzesi’ne 350 m, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ne 50 m uzaklıktadır.

“Mutfağında Et-tavuk tantuni, köfte ve çorba çeşitleri de olan mekan, tabldot yemekleri ve pizza çeşitleri ile iddialıdır.”

Menüsünde pizza olarak; Karışık, pastırmalı, kavurmalı, ton balıklı vb. pizza çeşitlerinin yanı sıra vejetaryen pizza da bulunmaktadır. Ayrıca Mercimek, Ezo Gelin, Yayla ve Domates çorbası da zengin menüsü içinde yer almaktadır. Yöresel yemekler ve tatlılar da yapan mekan, tabldot içerisinde bunları sunmaktadır. İsteğe göre, tabldot dışında da yemek seçeneği bulunmaktadır. Kahvaltı hizmeti de olan mekanda, her gün Gözleme, Börek ve Tost yapılmaktadır. Yemekçim de alkollü içki hizmeti bulunmamaktadır.

Yemekçim her gün açık olup, 08.30-21.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Aynı anda 20 kişiye hizmet verebilen mekanın, müşteri kapasitesi arttığında Öğretmenevinin lokal bölümü de kullanılmaktadır. Yemekçim’de grup indirimi ve paket servis hizmeti de bulunmaktadır.

“Yemekçim Instagram hesabı: sabanci5550 / Facebook hesabı: hacibektassabanciöğretmenevilokali

İşletme Sahibi: Duygu YAVUZ & Murat YAVUZ

Gsm: 05389711595

Adres: Zir Mah. Nevşehir Cad. Atatürk Blv. No: 32/ A Hacıbektaş