Turna Diyarı Türkü Sahnesi

2017 yılından itibaren müşterilerine hizmet vermeye başlayan mekan,  Dede Aslan İşhanı’nın teras katında hizmet vermektedir.  Mekan, Hakan TAŞDEMİR tarafından işletilmektedir. Turna Diyarı, Hacıbektaş Müzesi’ne 190 m, Atatürk Evi Müzesi’ne 50 m uzaklıktadır ve çarşı meydanında yer almaktadır.

“ Mutfağında, Izgara et ve tavuk, et-tavuk şiş, pirzola, adana ve tava çeşitleri (kiremit tava) olan mekan, kuzu steak, dana steak, köfte, sac kavurması ve meyhane mezeleri ile iddialıdır.”

Kuzu kaburga, Zırh kebabı, Hindi kanat gibi kırmızı et ve beyaz et seçenekleri de olan mekanın menüsünde yöresel yemeklerden; Sepi pilavı, Hacıbektaş pilavı ve Ev mantısı da bulunmaktadır. Çökertme (patlıcanlı), Ali Nazik ile Salata çeşitleri, Ara sıcakları, zeytinyağlı ve yoğurtlu meze çeşitleri ile menüsünü her daim zengin tutan mekanda Arnavut ciğeri, Dil-Beyin söğüş, Çiğ köfte, Humus, Tarator, Şakşuka, Deniz Börülcesi gibi meyhane mezeleri de bulunmaktadır. Et yemeyenler için Vejetaryen Tabağı da bulunan mekanın menüsünde tatlı olarak Kadayıf tatlısı ve Kazandibi yer almaktadır.

“Turna Diyarı Türkü Sahnesi, Hacıbektaş’ta en zengin menüye sahip işletme olup, kapalı alanda hizmet veren en geniş(400m2) mekandır.”

Turna Diyarı; Mercimek, İşkembe, Paça ve Dil-Beyin Çorbası ile Kahvaltı, Türk kahvesi ve diğer kahve çeşitleri, çay&bitki çayları, alkollü & alkolsüz içecek seçeneği hizmeti de vermektedir. Aynı anda 160 kişiye hizmet verebilen mekanın grup indirimi olduğu gibi gruplara toplu kahvaltı hizmeti de bulunmaktadır.

“Turna Diyarı Türkü Sahnesi, 12.00 – 24.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.”

Mekanda haftanın 7 günü canlı müzik yapılmaktadır. Bunun yanı sıra haftanın 2 günü konser konseptinde sanatçıların sahne aldığı mekanda bugüne kadar; Ali ASKER, Ali Ekber EREN, Mustafa ÖZARSLAN, Oğuz BORAN, Hüseyin UĞURLU, Hozan BEŞİR, Tahir UÇAR, Havva ÖĞÜT, Erdal BEYAZGÜL, Hulusi GÖKMEŞE, Tufan ALTAŞ, Tolga KAYA, Kazım KALAYCI, Ayhan YAĞIZ, Caner GÜLSÜM, Engin CAN, Duygu KUTLU, Kara Hasan, Ali ASLAN, Emrah TEZCAN, Fatih DEMİRHAN, Ali ŞAHİN, Bektaş DOLU gibi değerli sanatçılar sahne almış; türküler, deyişler, bozlaklar ve özgün müzik eserleri seslendirmişlerdir.

“Konser günlerinde, önceden rezervasyon yaptırmanız ve yerinizi ayırtmanız gerekmektedir.”

Mekan, paket servis hizmeti vermemektedir. Söz, kına, nişan ve doğum günü gibi özel kutlamalara, yemekli toplantılara ve fasıl muhabbetlerine uygundur. Bunun yanı sıra gündüz saatlerinde yapılacak küçük çaplı panel ve konferanslarının yapılmasına imkan da vermektedir. Sınırsız WİFİ hizmeti ve sigara içme bölümü de bulunan mekanın Hediyelik eşya standında ise Yöresel Şarapların satışı gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda şarap severler için menüsünde şişe ve kadeh şarap da bulunmaktadır.

“Mekanın, Açık Mutfağı ve Bar Bölümü bulunmaktadır.”

Turna Diyarı Türkü Sahnesi  Instagram hesabı: turnadiyari / Facebook hesabı: Turna Diyarı / Google hesabı: Turna Diyarı Eğlence Merkezi”

İşletme Sahibi: Hakan TAŞDEMİR

Gsm No: 05337282422 / 05452162745 / tel:+03844413737

Adres:  Bala Mah. Dede Aslan İşhanı HACIBEKTAŞ / NEVŞEHİR