Yağmur Cafe Restaurant

2018 yılından itibaren hizmet vermeye başlamış olan mekan, Gülin Hale SALMAN tarafından işletilmektedir. Hacıbektaş Belediye Binası arka bölümünde hizmet veren mekan, Hacıbektaş Müzesi’ne 150 m, Atatürk Evi Müzesi’ne 50 m ve Kadıncık Ana Evi’ne 250m uzaklıktadır. Mekan, çarşı içinde Kırşehir yolu üzerinde yer almaktadır.

Mutfağında Et – tavuk şiş, Sac tava, Köfte,  Izgara et ve tavuk çeşitleri de olan mekan, yöresel ev yemekleri ile iddialıdır.”

Kırsal Cafe’nin menüsü gün gün değişmektedir. Serpme (sepi) pilav, kuru fasulye, nohut yemeği, biber dolması, yaprak sarması gibi ev yemeklerinin yanı sıra zengin bir çorba seçeneği de sunan mekan; İşkembe çorbası, paça çorbası, mercimek çorbası, kesme çorba, un ve gün tarhanası çorbası ile domates çorbası da yapmaktadır. Tas kebap, Kürdan kebap, Ali Nazik, Pilaki ve makarna da menüsünde bulunmaktadır.

Kahvaltı &Serpme kahvaltı seçeneği de olan mekanın, her gün yaptığı gözleme ve menemen ile yaz mevsiminde yaptığı kokoreç de zengin menüsü içinde yer almaktadır. Tatlı olarak her gün farklı farklı tatlı çıkaran mekanın menüsünde; Un helvası, Tavukgöğsü, Komposto, Muhallebi, Kadayıf, Revani, Sütlaç ve Saray sarması bulunmaktadır.

Kırsal Cafe, kapalı ve açık mekanda(kış mevsiminde sadece kapalı mekan) hizmet vermektedir. Açık mekan, ağaçlık bir alana sahip olup, özellikle güzel havalarda müşterilerine nezih bir ortam sunmaktadır. İşletme, her gün açık olup, paket servis hizmeti bulunmaktadır. Grup indirimi de olan işletme aynı anda 50 kişiye hizmet verebilmektedir. İşletmenin, ayrıca (sadece aile için) alkollü içecek hizmeti bulunmaktadır.

“Kırsal Cafe Instagram hesabı : kirsalcafee”

Geniş ve ferah bir mekana sahip olan işletme de isteğe göre canlı müzik de yapılabilmektedir. Mekan, söz, nişan ve doğum günü gibi özel kutlamalara ve yemekli toplantılara uygundur.

“Kırsal Cafe Restaurant, 07.00- 24.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.”

İşletme Sahibi: Gülin Hale SALMAN

Gsm No: 05378484950

Adres: Savat mah. Hacı Bektaş Veli Bulvarı, No: 4 HACIBEKTAŞ

Google Hesabı : Kırsal Kafe