Kanaat Lokantası

Hacıbektaş’ın hatta Kapadokya Bölgesi’nin en eski lokantalarından biridir. 80 yıllık bir geçmişi olan mekan, dededen toruna üç kuşaktır hizmet vermeye devam etmektedir.

Aşçı İbrahim Bey tarafından 1940’lı yıllarda açılan lokanta, uzun yıllar Aşçı İbrahim Bey ve eşi Ayşe Hanım ile oğulları Mehmet Bey tarafından işletilmiş ve müşterilerine ev sahipliği yapmıştır. Günümüzde ise Aşçı İbrahim Bey’in torunu Mustafa Bey ve Mustafa Bey’in annesi Güher Hanım tarafından işletilen lokanta, çarşı içinde hizmet vermeye devam etmektedir.

“ Mutfağında, günlük çıkan ev yemekleri, kuru fasulyesi, yöresel yemek çeşitleri olan mekan, et haşlaması, tas kebabı, ayak paça ve işkembe çorbası ile iddialıdır.”

Mercimek çorbası ve karnıyarık, patlıcan musakka, pilav, taze fasulye, biber dolması gibi günlük lezzetli ev yemeklerinin yanı sıra sütlacı da tatlı olarak menüsünde yer almaktadır. İsteğe göre kahvaltı hizmeti de vermektedir. Grup indirimi de olan mekan, aynı anda 50 kişiye hizmet verebilmektedir. Mekanın alkollü içecek hizmeti ise bulunmamaktadır.

“Kanaat Lokantası, Yaz Döneminde (05.30-19.00 ) / Kış Döneminde ( 06.30-17.00) saatleri arasında hizmet vermektedir.”

İşletme Sahibi: Güher KIRMACIOĞLU

Gsm No: 05419330785

Adres: Bala mah. Çarşı İçi Velbert Cad. No: 25 HACIBEKTAŞ/NEVŞEHİR