Hüseyin Ulutaş

Sanatçı, Hacıbektaşlıdır. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası sanatçısı Yılmaz ULUTAŞ’ın oğludur. Sanatçı, keman çalışmalarına H.Ü. Ankara Devlet Konservatuarı’nda Prof. Engin ERALP ile başladı. Mezun olduğu yıl Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’na girdi. Daha sonra Prof. ERALP’ın öğrencisi olarak Yüksek Lisans yaptı.

ULUTAŞ, bugüne kadar birçok resital, oda müziği, solo konserler ve kendi bestelerini de içeren düet resitalleri verdi. Sanatçı, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde Paganini’nin 1. keman konçertosunu seslendirmiş ve olumlu kritikler
almıştır.

“Hüseyin ULUTAŞ, 2006 yılında İtalya’nın Cenova şehrinde düzenlenen Uluslararası Paganini Keman yarışmasına girmeye hak kazanan ilk Türk kemancıdır.”

Ulutaş, 2007 yılında Moskova’daki Paganini yarışmasına davet edildi. Aynı yıl İtalya’da Brescia şehrinde uluslararası keman yarışmasına katıldı. Yine 2007 yılında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile Paganini’nin 2. keman konçertosunu büyük bir başarı ile icra etmiştir.

Sanatçı, ayrıca Abstract Imprestyonist Contemprory Music çalışmaları ve kayıtları yapmaktadır.