Gökay YILDIZ

1989 yılında Ankara’da doğdu. Aslen Hacıbektaşlıdır. Sanatçı, müzik eğitimine 1996 yılında Kültür Bakanlığı Devlet Çoksesli Çocuk Korosu’nda başladı ve 2 yıl boyunca koroda çalışmalarına devam etti. Yıldız, 1999 yılında H.Ü. Ankara Devlet Konservatuarı’na girdi ve Bekir ÇAMCI ile korno çalışmalarına başladı. Öğrenimi boyunca birçok oda müziği, sınıf konserleri ve okul orkestrası ile konserler verdi. 2009 yılında H.Ü Ankara Devlet Konservatuarı’ndan mezun oldu.

2011 yılında Almanya’nın Leibzig şehrindeki Müzik Yüksek Okulu master sınavına girerek Prof. Thomas Hauschild ve Bernhard Krug ile öğrenim görmeye hak kazandı. Öğrenimine Eczacıbaşı’ndan aldığı burs ile devam etti.

Sanatçı, Başkent Oda Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Orkestra Akademik Başkent, Hacettepe Senfoni Orkestrası ve Bursa Devlet Senfoni Orkestrası ile birlikte konserler verdi.

Cem MANSUR yönetimindeki Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası’na seçilerek orkestrayla birlikte 2007 yaz döneminde konserler verdi. Aynı orkestraya 2010 yılında tekrar seçilerek Berlin, Roma ve İstanbul’da önemli konserler verdi. 2010 yılında ilk kez kurulan Türkiye-Ermenistan Gençlik Senfoni Orkestrası’na katılarak ülkelerarası dostluğun, iletişimin ve paylaşımcılığın artmasında rol aldı.

2012 yılında Landes Jugend Orchester Thüringen ile yardımcı sanatçı olarak davet edilip, 3 farklı şehirde düzenlenen yeni yıl konserlerine katıldı. Yine Almanya’da Leibzig Akademi Orkestrası ile birlikte konser verdi. 2013 yılında Orchester Musikalische Komödie Leibzig ile birlikte konser verdi. Sanatçı, müzik çalışmalarına devam etmektedir.