Dost Döner Kebap Salonu

2021 yılında açılmış olan çok yeni bir mekandır. İşletmeci Tahsin ÖRTÜCÜ, 35 yıllık birikimini ve deneyimini yöresel, bölge ve dünya mutfağından menüler ile mekanında sunmak için hizmet vermeye başlamıştır. Mekan, Hacıbektaş Müzesi’ne 900 m, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ne 250 m uzaklıkta pazaryeri karşısında bulunmaktadır.

“Mutfağında Tavuk tantuni, köfte, kokoreç olan mekan, Hatay usulü tavuk döneri ve çorba çeşitleri ile iddialıdır.”

Menüsünde çorba olarak; İşkembe, Paça, Dil-Beyin, Beyran, Mercimek çorbası bulunmaktadır. Ayrıca, Şırdan, Çürük, yanak, tuzlama, söğüş, Mumbar dolması da zengin menüsü içinde yer almaktadır. Dürüm İskender, Sac kavurma, tost ve hamburger çeşitleri ile de iddialı olan mekanda yılın belli zamanlarında midye de bulunmaktadır.

“Mekan, isteğe göre özel günlerde yöresel ve Kapadokya Bölgesi’ne özgü yemekler de yapmaktadır.”

Meze çeşitlerinin yanı sıra Kadayıf dolma, Sütlaç, Künefe, Kazandibi, gibi günlük farklı tatlılar da çıkarmaktadır. Mekanın alkollü içki hizmeti bulunmamaktadır.

Dost Döner Kebap Salonu her gün açık olup, 07.00-24.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Aynı anda 25 kişiye hizmet verebilen mekanın, grup indirimi ve paket servis hizmeti de bulunmaktadır.

İşletme Sahibi : Tahsin ÖRTÜCÜ

Gsm : 05415505048 / 05307747555

Adres: Bala mah. Atatürk Bulvarı No:43 Hacıbektaş